•  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •  26414134 - ۰۲۱

غذا دادن به نوزادان پس از شش ماهگی با غذاهایی همچون فرنی و حریر بادام شروع شود.

دکتر علی اصغر عالی پور، شش ماهگی را زمان شروع غذا دادن به نوزادان عنوان و تصریح کرد: بهتر است این کار با دادن مواد غذایی مانند فرنی و حریر بادام به نوزاد شروع شود.

 به گفته عالی پور، نوزادان در روزهای ابتدای غذا خوردن غذاهای سهل الهضم و آبدار مانند فرنی و حریر بادام را بهتر هضم و جذب می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: تا پیش از شش ماهگی آنزیم‌های گوارشی نوزاد کامل نشده و خوراندن غذا به نوزاد تا پیش از این سن مشکلات گوارشی جدی را برای او به وجود خواهد آورد.

عالی پور با بیان اینکه نوزادان تا پیش از سن شش ماهگی نیازی به آب ندارند، اظهار کرد: چنانچه در این سنین نوزاد در شرایط گرمای بیش از حد قرار گرفت می توان قدری به او آب داد.

این متخصص نوزادان خاطرنشان کرد: تا پیش از شش ماهگی، آبی که به نوزاد داده می‌شود ابتدا باید جوشیده و سپس سرد شود و پس از آن به نوزاد داده شود. چون آب معمولی سدیم داشته و خون را رقیق می‌کند و موجب کم اشتهایی نوزاد می‌شود.

 

 

منبع : ایسنا

 

فرم ورود

راه های تماس با فرامهد

سه راه متفاوت برای تماس با گروه پشتیبانی فرامهد وجود دارد .اولین راه ارسال تیکت است که در آن صورت تیکت شما بررسی و بدان پاسخ داده می شود. دومین راه به ایمیل های شرکت که در سایت نیز درج شده اند ایمیل ارسال نمایید .و آخرین راه نیز تماس با شماره تلفن فرامهد می باشد.هدف ما رضایت شماست.

آدرس ایمیل فرامهد : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس فرامهد : 26414134-۰۲۱
آدرس سایت رسمی فرامهد : www.faramahd.ir