•  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •  26414134 - ۰۲۱

اسباب بازیها گنجینه هایِ دوران كودكی هستند، خصوصا اگر با دقت انتخاب شده باشند. شما می توانید موارد زیر را در هنگام انتخاب اسباب بازی برای كودك خود در نظر بگیرید و می توانید این موارد را به هر كسی كه مایل است برای كودك شما بعنوان هدیه اسباب بازی تهیه كند، یادآوری كنید.

اسباب بازیها گنجینه هایِ دوران كودكی هستند، خصوصا اگر با دقت انتخاب شده باشند. شما می توانید موارد زیر را در هنگام انتخاب اسباب بازی برای كودك خود در نظر بگیرید و می توانید این موارد را به هر كسی كه مایل است برای كودك شما بعنوان هدیه اسباب بازی تهیه كند، یادآوری كنید.

- بر بازی كودك خود نظارت كنید: در حالت كلی بهتر است محل بازی كودك خود را منظم و مرتب نگه داشته و هنگام بازی كودكان بر آنها نظارت داشته باشید. در صورتی كه شركت تهیه كننده اسباب بازی، اخطارها یا دستورالعملهای خاصی را ارائه كرده است آنها را رعایت كنید.

- اطمینان حاصل كنید كه اسباب بازی برای كودك مناسب است. آیا این اسباب بازی با سطح تواناییها كودك شما تطابق دارد؟ بر روی اكثر اسباب بازیها برچسبی وجود دارد كه سن مناسب برای استفاده از اسباب بازی را نشان می دهد و شما می توانید از این برچسبها به عنوان نقطۀ شروع برای انتخاب اسباب بازی مناسب برای كودك استفاده كنید.

هنگام انتخاب اسباب بازیهایی كه تنها برای برخی سنین مناسب هستند، در مورد تواناییها و میزان رشد كودك خود واقع بین باشید. برخی اسباب بازیها به گونه ای طراحی شده اند كه بایستی توسط كودك پرتاب شوند؛ یا برخی دیگر از اسباب بازیها قسمتهایی دارند كه از اسباب بازی جدا شده و به این طرف و آن طرف می پرد؛ اینگونه اسباب بازیها برای كودكان زیر چهارسال و یا حتی برای كودكان زیر شش سال مناسب نیستند. همین طور اگر كودك شما هنوز هم اشیاء اطرافش را در دهان می گذارد كه این حالت ممكن است تا چهار سالگی هم مشاهده شود اسباب بازیهایی را كه قطعات كوچك و ریز دارند به او ندهید. این موضوع ساده و به ظاهر بی اهمیت ممكن است كودك شما را دچار خفگی كند.

- در انتخاب اسباب بازی برای كودكان كمتر از سه سال بسیار مراقب باشید. قطعات اسباب بازی برای كودكان كمتر از سه سال باید بزرگتر از اندازه دهان آنها باشد تا از احتمال بروز خفگی جلوگیری شود. به یاد داشته باشید كه بچه های كوچك با اسباب بازیهای بچه های بزرگتر هم بازی می كنند و این بدان معنی است كه اگر كودك یك ساله شما خواهر یا برادر بزرگتر دارد باید بسیار مراقت باشید. همینطور وقتی به خانه دوستان یا اقوامی می روید كه ممكن است كودكانشان فرزند شما را برای سرگرم كردن به اطاق بازی خود ببرند.

- به این فكر كنید كه آیا این اسباب بازی بیش از حد سنگین است؟ اگر روی كودك بیفتد او را زخمی می كند؟ در این صورت این اسباب بازی را نخرید.

- به دنبال اسباب بازیهایی باشید كه قطعات آن به خوبی به یكدیگر متصل شده اند. موهای عروسك و قطعات كوچك اسباب بازی همچنین گوشه ها و نقاط نوك تیز اسباب بازی را بررسی كنید. دُمِ اسباب بازیهایی كه به شكل حیوانات هستند باید بسیار محكم به بدن وصل شده باشند؛ شكافهای عروسكهای توپُر و همچنین حیوانات توپُر (كه داخل آنها با مواد مختلف پر شده است) باید به خوبی دوخته شده باشند و رنگ آنها باید ثابت باشد. حیوانات توپُر نباید دكمه، نخ، روبان، چشم مصنوعی یا چیز دیگری كه كودك بتواند آن را كنده و در دهان بگذارد داشته باشد.

- آیا اسباب بازی وضعیت خوبی دارد؟ اسباب بازیهای كودكتان را بطور دوره ای برای پیدا كردن فرسودگی یا مشكلات احتمالی بررسی كنید و اسباب بازیهای آسیب دیده را دور بیندازید. اسباب بازیهای دست دوم را كه دوستان یا اقوام به كودك شما می دهند یا در خرده فروشی یا جاهای دیگر خریداری كرده اید، ممكن است فرسوده یا پوسیده باشند، در این صورت ممكن است برای كودك شما خطرناك باشند. اسباب بازیهای نو یا كهنه را بررسی كنید و دكمه ها، باطری ها، نخها، چشم یا عدسی ها، مهر ها، تكه های پلاستیكی یا چیزهای دیگری را كه كودك می تواند به راحتی بجود یا آنها را از اسباب بازی جدا كرده و به دهان ببرد جدا كنید.

- آیا طناب یا نخی با طول بیشتر از 30 سانتی متر در اسباب بازی به كار رفته است؟ این نخ می تواند دورِ گردنِ كودك بیفتد و او را خفه كند. هنگامی كه كودك شما یاد گرفت كه با دستها و پاهایش از مكانهای مختلف بالا برود چیزهای متحرك و آویزان را از رختخواب او دور كنید. خصوصا مراقب اسباب بازیهای قدیمی باشید. مثلا یك تلفن اسباب بازی كه سیم آن می تواند برای كودك خطرناك باشد را می توانید با مدلهای جدیدتر تلفنهای بی سیم جایگزین كنید.

- سرسره و تابهای حیاط را بررسی كنید: آیا آنها محكم و سالم هستند؟ بررسی كنید كه آیا این اسباب بازیها می توانند موجب خفگی كودك شوند یا خیر.

- اسباب بازیها را صرفا از بازارها و مغازه هایی كه بدانها اعتماد دارید خریداری كنید. از عرضه كنندگانی خریداری كنید كه سابقه و اعتبار مناسبی در فروش اسباب بازیهای سالم و بی خطر دارند.

فرم ورود

راه های تماس با فرامهد

سه راه متفاوت برای تماس با گروه پشتیبانی فرامهد وجود دارد .اولین راه ارسال تیکت است که در آن صورت تیکت شما بررسی و بدان پاسخ داده می شود. دومین راه به ایمیل های شرکت که در سایت نیز درج شده اند ایمیل ارسال نمایید .و آخرین راه نیز تماس با شماره تلفن فرامهد می باشد.هدف ما رضایت شماست.

آدرس ایمیل فرامهد : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس فرامهد : 26414134-۰۲۱
آدرس سایت رسمی فرامهد : www.faramahd.ir