رشد خردسال

فعالیت های مهم نوزاد در ماه هجدهم تولد


اگر کودکتان به پتو یا حیوان عروسکی خاصی وابسته است، فقط صبر داشته باشید.وسواس وابستگی به یک شیء، در طول سال دوم به اوج خود می‌‌رسد و دلایل خوبی دارد: این اشیاء جایگزین والدین هستند. کودکتان به لحاظ فیزیکی و ذهنی ظرفیت‌های بیشتر و بیشتری می‌یابد و هر روز مملو از تجارب، مناظر، صداها و کلمات جدید می‌شود. خوابیدن با شیء مورد علاقه، مخصوصاً زمانی که استرس دارد و یا بیمار و خسته است، آسایش خاطر بیشتری را که برای حفظ تعادل به آن نیاز دارد، فراهم می‌سازد.
برای این شیء ارزش قائل شوید، زیرا می‌تواند خواب او را راحت‌تر کند و در واقع نشانۀ بلوغ است نه بچگی. بهتر است دو شیء یکسان داشته باشید، یکی برای خانه و دیگری برای مهد کودک (البته در صورتی که در مهد کودک اجازه بدهند)، مطب پزشک، گردش و … .
شیء مورد علاقۀ او ممکن است پس از مدتی کمی کهنه به نظر برسد، اما در سالم و تمیز نگه داشتن آن افراط نکنید. اغلب عطر و ظاهر متمایز این شیء محبوب است که باعث اهمیت آن برای کودکتان شده است. اگر قصد دارید دو عدد از این شیء محبوب او تهیه کنید، می‌توانید به طور مرتب جای آن‌ها را عوض کنید تا هر دوی شان به یک اندازه برایش آشنا باشند (به یک اندازه کهنه شوند). با این کار در صورت گم شدن یکی از آن‌ها دیگری می‌تواند نجات‌بخش باشد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن