پزشکی خردسال

ویزیت پزشک

وقتی مجبور هستید که کودک بیمارتان را به مطب ببرید، ترس او از رفتن به مطب به بیماری‌اش اضافه می‌شود. کودک 20 ماهه‌تان ممکن است پزشک را با درد آمپول و با عدم اطمینان از این که چه اتفاقی خواهد افتاد، ارتباط دهد.
وقتی به مطب می‌روید، خودتان را با حیوانات عروسکی مورد علاقه‌اش و چند کتاب برای پرت کردن حواس او، مجهز کنید. از پزشک بپرسید که آیا می‌تواند کودکتان را در حالی که روی زانویتان نشسته است، معاینه کند؟
کلید اصلی حل این مشکل و برطرف کردن ترس دوران کودکی از ملاقات پزشکی، شناسایی این ترس و گفتگوی زیاد در مورد آن با کودک است. با وجود آنکه تعداد کمی از کودکان مشکلی با این موضوع ندارند ، بسیاری از آنها بخصوص سنین 1 تا 6 سال از دیدن افراد بیگانه و حتی پزشک نگران می شوند.
در اینگونه مواقع لازم است والدین ذهن کودکان را پرورش دهند و با استفاده از کتاب داستان های مصوّر، چگونگی ملاقات کودکان با پزشک را برای فرزند خود توضیح دهند. حتی باید برای کودک وسایل پزشکی بخرند و آنها را به کودک نشان دهند تا ترسش فرو ریزد.مادران باید کودک را قبل از مراجعه به پزشک آماه کنند و شب قبل و حتی در راه مطب همه چیز رابرایش توضیح دهند. وقتی او آماده شد، با اطمینان و اعتماد می تواند با این مسئله برخورد کند. والدینی که با کودک در مورد ملاقات مفید با پزشک صحبت می کنند ، بی تردید یک ارتباط خوب را پایه ریزی می نمایند. یک نگرش مثبت ، مراجعه به پزشک را لذت بخش می کند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن